רוח? גשם? קור? אין שום סיבה שתעצור אותך מלמנגל

המנגל שלך שירת אותך היטב לכל אורך הקיץ, לפני כן באביב וגם עכשיו בימי הסתיו. אבל מה יהיה עם החורף? האם לאורך ארבעת החודשים הבאים המנגל חייב לעמוד בודד, עצוב וקר עם הכיסוי המגן עליו מפני רטיבות? האמת היא שאין שום סיבה שלא תיהנה מהמנגל גם בעונה הקרה, פשוט על ידי התארגנות נכונה ושמירה על בלון גז למנגל.

לאכול טוב גם בחורף

תחילה, חשוב שתדע שדווקא בחורף כדאי ומומלץ לאכול מזונות חמים, חלקם מבושלים כמובן על הכיריים בתוך הבית, כמו מרקים, אבל גם צליית בשרים ושיפודי ירקות על המנגל. הסיבה היא שבחורף הגוף שלנו נוטה להתקרר ולאבד אנרגיה עקב הצורך לחמם את עצמו בקביעות, והוא צריך תוספת של מזונות הנחשבים מחממים כמו עופות, קטניות, ירקות שורש וכדומה. גם לדרך ההכנה עצמה יש השפעה על המזון, ולמעשה כאשר אתה צולה אותו נכנסת פנימה אנרגיה, שאחר כך עוברת לגוף שלך, של המשפחה והחברים שהזמנת. בנוסף, הבשרים, הדגים והעופות למיניהם מכילים לא מעט חלבונים וחומצות אמינו, התורמים את תרומתם לתפקוד מערכות הגוף – ובכלל זאת המערכת החיסונית.

משימה אפשרית בהחלט

אז איך דואגים שהמנגל יעבוד גם בחורף? קודם כל, אם נודה על האמת אנחנו לא חיים במדינה סקנדינבית קפואה, סוערת ומושלגת. עם כל הכבוד לחורף הישראלי והתקווה לגשמים, מספר הימים הגשומים בארבעת חודשי החורף אינו גדול במיוחד. (לכן גם אינן דרישות מיוחדות לשמירה על בלון גז למנגל בחורף). אז נכון שביום סערה כנראה שעדיף לוותר על המנגל, אבל מתוך כ- 120 ימי חורף בישראל רובם בהחלט מאפשרים להדליק את הגז ולצלות.

יחד עם זאת, כדאי גם להתארגן ולהיערך נכון אם אתה רוצה ליהנות מחוויית הצלייה ושלא תהפוך לאתגר קריר במיוחד. הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לאתר פינה נוחה באזור החצר או המרפסת, כזו שיחסית מוגנת מרוח. במרבית המקומות בארץ הרוחות בחורף די סדירות ונוטות להגיע מצפון וממערב, אז פשוט העבר את המנגל לפינה היותר מוגנת. מבחינת הניוד, הדבר המומלץ הוא להיערך מבעוד מועד עם בלוני גז למנגל של 2.5 או 5 ק”ג שיאפשרו לך ניוד פשוט. מדובר בבלונים קומפקטיים וקלי משקל שאותם תוכל להעביר לאזור המוגן והיבש ביותר – למשל מתחת לפרגולה, מאחורי קיר מגן וכדומה. את הבלונים ובלוני גז למנגל בפרט, תוכל להזמין מאיתנו בקלות דרך האתר בעלות לגמרי סבירה, וזאת לצד ציוד שיאפשר הנאה מחוויית צלייה איכותית גם בימים הקרים. דרך אגב, טכנאי הגז של החברה שלנו עומדים לרשותך ויוכלו לסייע במציאת פתרונות בטיחותיים, פרקטיים ויעילים עבור המנגל.

מוצרים שמשפרים את חוויית הצלייה

לא רק שאין סיבה שלא תמנגל בחורף, אלא אתה יכול גם לשפר את ההנאה ממלאכת הצלייה. אם תסתכל בקטגוריית הציוד למנגל באתר שלנו תוכל לבחור מבין מוצרים מועילים ושימושיים. למשל, תוכל להזמין מזלג ברביקיו גדול ואיכותי עבור הבשר שאותו תוכל לנעוץ בנתחים בעת הפריסה לעבודה נוחה וקלה. מדובר בסכין עם ידית אחיזה ארוכה העשויה מחומר דמוי עץ בשם פוליווד, שהינו עמיד בפני רטיבות ומים ולא צובר בקטריות או נשחק כמו ידיות עץ. אז אין חשש אם יירטב פה ושם מגשם וכמובן שגם אפשר לשטוף אותו ללא דאגות בכיור. בלון גז למנגל ועוד.

כמו כן, תוכלו להזמין דרך האתר מלקחיים מנירוסטה איכותית עם ידיות נוחות לשימוש, שאיתן תוכל לצלות ולהגיש בבטחה עופות, בשרים, דגים וירקות שיחממו את הלב והבטן בחורף. יש לנו גם סט כלים שלם למנגל כולל בלון גז למנגל אם אתה רוצה להתחדש, עם המזלג והמלקחיים וגם כפפה מבודדת, סינר, מלחייה, פלפלייה והופכן. גם ניתן להזמין מאיתנו רשתות ייעודיות לצליית עופות, בשרים, ירקות ודגים, מברשת דו ראשית חזקה במיוחד מסיבי נירוסטה ארוכים שאינם מחלידים, ועוד. שתהיה לך צלייה מהנה!
לחורף נעים עם מוצרי סופרגז.

כתיבת תגובה