5 דברים שצריכים לדעת על החלפת בלון גז למנגל

יש לך מנגל על גז? מצוין! אתה בוודאי נהנה מהיתרונות של צלייה נקייה, מדויקת ולא מעייפת. סביר להניח שגם המנגל שלך מחובר לבלון 5 או 2.5 קילו שמאפשרים ניידות טובה ואפסון נוח, ומטבע הדברים אחרי מספר שימושים הם מתחילים להתרוקן. אז אם יש לך שאלות לגבי ההחלפה, הנה 5 דברים שכדאי לדעת.

1. לכמה זמן יחזיק הבלון החדש?

לפני שאתה מבצע החלפת בלון גז למנגל ובוחר בין מיכל 2.5 או 5 קילו, כדאי שתדע לכמה זמן הם מספיקים. מבער הגז הבודד בגריל גז ביתי צורך בממוצע בין 250 ל- 400 גרם גז בשעה, כך שמיכל 5 קילו (5000 גרם) חדש ייתכן לך בין 12.5 ל- 20 שעות עבודה כתלות במבנה ובסוג המבער. כירת הצד במנגל צורך בממוצע בין 100 ל- 200 גרם גז בשעה ולכן תקבל בשבילה בין 25 ל- 50 שעות עבודה. לעומת זאת, מיכל 2.5 קילו (2500 גרם) חדש ייתכן לך בדיוק חצי – כלומר בין 6 ל- 10 שעות עבודה עבור המבער הבודד ו- 12.5 עד 25 שעות לכירת הצד.

 2. איך תדע שבלון הגז נגמר?

יש כמה דרכים לדעת שבלון הגז שלך נגמר או עומד להיגמר. ראשית, אם הלהבה נכבתה באמצע העבודה או אינה נדלקת, סימן שנגמר לך הגז – בהנחה שאין תקלה או סתימה. לרוב הלהבה תהיה חלשה יותר לקראת סיום וכך כבר יהיה לך סימן מקדים. אם הבלון טרם נגמר ואתה רוצה לדעת כמה גז נשאר בו, תוכל להשתמש במשקל ביתי (לרוב המיכל עצמו שוקל כ- 5.5 קילו והגז בפנים עוד 5 קילו, מה שניתן 10.5 קילו למיכל מלא). בנוסף, תוכל לנער את המיכל, להקשיב לנוזל שבפנים ולקבל אומדן לגבי הכמות שנותרה. וניתן גם לשפוך מים חמים על צידי הבלון – במקום שבו הם התקררו מהר עוד נותר גז, ובמקום שבו הם נותרו חמים המיכל ריק. לפני שאתה מבצע את הבדיקות האלו סגור את הצינור ונתק את המיכל.

3. הכר את החלקים של מיכל הגז

מלבד המיכל, יש שני חלקים שחשוב שתכיר. הראשון הוא ווסת הגז שבתוכו מצויים שסתומים המאפשרים לגז לזרום אל המנגל בקצב ובנפח מסוימים, מבלי שתעבור כמות גדולה יותר. לכן, כאשר אתה קונה ווסת למנגל עליך לוודא שהוא מתאים לבלון שברשותך ומגיע מספק אמין ורציני. המרכיב השני שעליך להכיר הוא הצינור שבו עובר הגז, אשר לאורך זמן נתון לבלאי ויש להחליפו בכל מספק שנים. ניתן להזמין ווסת או צינור בנפרד וגם ערכת חיבור למנגל הכוללת צינור 2 מטרים, חבקים ווסת.

4. בטיחות בהחלפה

קודם כל, חיבור ראשוני הבלון החדש צריך להתבצע על ידי טכנאי גז מוסמך, כולל התקנה של ווסת וצינור חדשים במידת הצורך, ניתן להזמין טכנאי מוסמך גז דרכינו או באופן עצמאי.  במידה ויש ברשותכם ווסת יש לוודא שהווסת אכן מתאים לבלון, במידה ועברו חמש שנים מאז שהחלפת צינור ווסת, אנו ממליצים לחדש את ערכת החיבור. בנוסף, פעל בדיוק לפי הוראות היצרן והכר את הנחיות הבטיחות (למשל שימוש בצינור גומי לא ארוך יותר מ- 3 מטרים).

5. לא צריך לצאת מהבית

אם חשבת שאתה חייב ללכת לחנות שמחליפה בלוני 2.5 או 5 קילו, יש לנו חדשות טובות בשבילך. דרך אתר סופרביי תוכל להזמין בלון חדש במהירות ובקלות, בלי לצאת מהבית ואפילו בלי להרים את הטלפון. אנו נספק את הבלון המלא תוך 4 ימי עסקים לכל היותר, במחיר נוח וללא עלויות משלוח. יתר על כן, בעת הזמנת הבלון תוכל ליהנות ממבצעים על שלל כלים ואביזרים למנגל כגון סט כלים או ערכת חיבור חדשה.

כתיבת תגובה