5 טיפים לטיפול במנגל על גז

בעשור האחרון גילו הישראלים את נפלאות המנגל על גז, המקנה שורה ארוכה של יתרונות מבחינת חוויית השימוש, איכות הצלייה, נוחות ופשטות. יחד עם זאת, כמו כל מכשיר המשמש להכנת מזון, ובעיקר כזה הנוטה לצבור שמנים ולכלוכים עקשניים, יש לטפל במנגל היטב על מנת שישמש אתכם בבטחה ובתקינות מלאה לזמן ממושך. לפניכם 5 טיפים חשובים לטיפול נכון במנגל על גז.

1.הכירו את החלקים

בראש ובראשונה יש להכיר את מרכיביו של המנגל שלכם, ובמידת הצורך לדעת אילו חלקים צריך לרכוש ולהחליף. כך למשל, ווסת הגז הוא מרכיב משמעותי ביותר שבו יש שסתומים המאפשרים את מעבר הגז אל המנגל בקצב ובנפח מסוימים, ומאידך מונעים מעבר של כמויות גדולות יותר. כאשר קונים את הווסת למנגל חשוב לוודא שמדובר בווסת איכותי המגיע ממקור רציני ואמין, וכמובן כזה המתאים לבלון המצוי ברשותכם – בין מדובר בבלונים ייעודיים למנגל של 2.5 או 5 ליטרים, ובין אם אחרים. מרכיב נוסף שחשוב להכיר הוא הצינור שדרכו זורם הגז למנגל, שעם הזמן נתון לבלאי ומומלץ להחליפו אחת לכמה שנים. במידה ויש צורך בהחלפת החלקים ניתן להזמין אותם בנפרד וגם כערכת חיבור למנגל הכוללת ווסת, צינור באורך 2 מטרים וחבקים.

2.בלונים ייעודיים למנגל

את מכשיר המנגל הביתי ניתן לחבר לסוגים שונים של בלוני גז, כולל אלו הגדולים והקבועים בבית. יחד עם זאת, ניתן גם לחבר בלון גז ייעודי למנגל המגיע בנפח של 2.5 או 5 ליטרים. בלון גז לגריל מסוג כזה ייתן לכם שעות טובות של עבודה מבלי לתפוס מקום נכבד בחצר או במחסן, וניתן לנייד אותו כראות עיניכם. עדיף לבצע הזמנת בלון גז כזה מחברה המספקת שירות עד הבית בפריסה ארצית נרחבת, כמו חברתנו, מה שייתן לכם שקט נפשי וגם יקטין התרוצצויות ועלויות. איך מחברים בלון גז למנגל? יש לציין כי החלפת בלון גז ייעודי למנגל אינה מסובכת, ובמידה שתזמינו בלון גז למנגל מאיתנו הטכנאים שלנו גם יעזרו לכם בכל שאלה ועניין.

3.טיפול תקופתי למנגל על גז

טיפול במנגל על גז צריך להיעשות באופן שוטף, הן לאחר כל שימוש והן ניקיון יותר מקיף אחת לכמה חודשים או שנה. משמעותו של הטיפול התקופתי הוא שיש להשרות את משטח הצלייה בגיגית עם מים ומסיר שומנים, ואותו הדבר לגבי מגש איסוף השומנים עד לניקיון מלא. בנוסף, יש לנקות היטב עם מים וסבון את כל האזור החיצוני של המנגל כולל את המכסה שלו, ולבסוף לדאוג לייבוש כל החלקים על ידי הדלקת המנגל לכמה דקות. כאמור, כדאי לבדוק את תקינות הצינור ובמידת הצורך להחליפו.

4.טיפולים בין שימושים

לעיתים בין שימוש אחד למשנהו יכולה לעבור תקופה ארוכה ולפעמים ימים בודדים. בכל מקרה, בתקופה זו חשוב להקפיד על תקינות וניקיון המנגל על ידי ניקוי של משטח הצלייה עם מברשת ברזל, מים וסבון. כמו כן שימו לב לניקיונו הכללי של המנגל והסירו כל לכלוך עקשני שדבק בו, והדליקו את הגריל כדי להסיר סופית לכלוכים עקשניים. נצלו את ההזדמנות כדי לבחון את תקינות החלקים, לרבות הצינור.

5.בזמן השימוש השוטף

בראש ובראשונה יש להקפיד על בטיחות ועל כך שילדים אינם מתקרבים יתר על המידה אל הגריל הלוהט. יש גם להנחות את הילדים שלא להתעסק עם אף מרכיב של הגריל, ולהניח את בלון הגז הרחק מהישג ידם. בנוסף, בשימוש השוטף יש להתחיל עם להבה גבוהה שתשרוף שאריות לכלוך שאולי נשארו מהשימוש הקודם, וגם לסיים את הצלייה באותו האופן לקבלת חיטוי. הקפידו לאחסן את הגריל במקום שאינו חשוף לגשם, אל תשאירו אותו פתוח וכסו עם המכסה, והקפידו לנגב את המכסה ואת המדפים הצדדיים לשמירה מפני קורוזיה.

 

כתיבת תגובה